Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 12 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 18.00, Středa 15.30 - 17.30, čtvrtek 15.30 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - pondělí 15.00 až 16.00 hodin.

Sledujte nás na Instagramu a YoutubeČtrnácté kolo Zimní on line soutěže

14. kolo

 

Úkol 34

 

Dnes se vrátíme v tomto úkolu ke cviku Tlačítka. Zaměříme se ale na kvalitu. Cvik budeme dělat 120 krát tam a 120 krát zpět (tedy dotek 120x pravou rukou a 120x levou rukou). Je potřeba co nejpřesněji dodržet níže popsaný postup.

Postavíme se čelem ke stolu a obě ruce držíme před sebou 20 až 30 cm nad deskou stolu 20 až 30 cm vzájemně od sebe. V první fázi cviku se vytočíme celým tělem doprava, tak aby se ruce dostaly do pohybu pouze vytočením trupu (držíme je v zájemné poloze stejně, pořád 20 až 30 cm vzájemně od sebe). Do rotace trupu musí být zapojeny i nohy, které se pohybují přes špičky. V druhé fázi cviku máme levou ruku nad pravou polovinou desky stolu a pravou ruku mimo stůl (pořád 20 až 30 cm vpravo od levé ruky, přibližně ve stejné výši jako levou ruku). Nyní levou ruku položíme dlaní na desku stolu. V třetí fázi cviku levou ruku opět zvedneme do výše pravé ruky a rotací trupu se přetočíme doleva tak, aby pravá ruka byla nad levou částí stolu a levá ruka je stále 20 až 30 cm vlevo od pravé ruky a to ve stejné výši. Přetáčet se musí i váha na špičkách nohou. Pravou ruku položíme dlaní na desku stolu. V čtvrté fázi cviku opět zvedneme pravou ruku do výše levé ruky a trupem se přetočíme doprava tak, aby levá ruka byla nad pravou částí stolu a pravá ruka zůstává ve stejné výši 20 až 30 cm vpravo od levé ruky, která se nyní dotkne dlaní desky stolu. Další fáze cviku se cyklicky opakují.

Dnes není důležitá rychlost, ale správné provedení cviku. Je potřeba si u tohoto cviku uvědomit, že je to správný pohyb pravé ruky při hraní forhendového úderu a i pohyb levé ruky je důležitý, protože ta vyvažuje pohyb těla (není tedy jedno, kde ji máte).

Za správné odvičení tohoto cviku můžeš získat až 10 bodů a dalších 10 bodů získáš za zaslané video. Ideální by bylo, aby na videu byly vidět i nohy.

 

Úkol 35

 

V tomto úkolu dělej cval bokem mezi dvěma předměty vzdálenými od sebe dva metry a to desetkrát tam a desetkrát zpět. Za jaký čas to stihneš? Za provedení cviku a jeho kvalitu můžeš získat až deset bodů, za zaslané video dalších 10 bodů.

 

Termíny na zaslání úkolů tohoto kola jsou dva – do pátku 19. 3. 2021 za 20 bodů a do soboty 20. 3. 2021 za 10 bodů. Odpovědi zasílejte výhradně na email soutez(zavináč)mladez.ttcpraha.cz a videa buď přes www.uschovna.cz nebo přes jinou obdobnou technologii.

 

Vyhodnocení 13. a 14. kola proběhne v neděli 21. 3. 2021, kdy budou i připočteny získané body do bodování.Přidání komentáře k článku Čtrnácté kolo Zimní on line soutěžeNadpis:


Autor:


Email:


Komentář:
Kontrolní součin: jedenáct krát pět =Neděle 16.06.2024Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT