Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 12 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 18.00, Středa 15.30 - 17.30, čtvrtek 15.30 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - pondělí 15.00 až 16.00 hodin.

Sledujte nás na Instagramu a YoutubeServis (podání) na jednu dobu

Fuček Miloslav

24.01.2016

Metodika

Přečteno: 1178

Komentářů: 0


Při podání je důležitá i práce nohou. Na ukázkovém videu vidíte, co by měly nohy dělat při podání a proč.


Podíváte-li se na video, které najdete zde, vidíte, jak by měl vypadat váš trénink podnání. Nejde podat a čekat, jestli vám soupeř podání vrátí. Po podání musíte jít do střehového postoje a být připraveni na hru a to na to, že soupeř může míček zahrát kamkoli. Samozřejmě, že v podání je záměr a můžete očekávat, že s větší pravděpodobností půjde míček po příjmu někam, kam chcete (např. při boční rotaci), ale pokročilejší soupeř vás může překvapit a míček vám vrári na druhou stranu, než čekáte a vás to nesmí zaskočit.

Na videu je pěkně vidět i práce nohou při dohrávce výměn po podání. Přiměte si, že hráč má nohy v pohybu mezi jednotlivými údery, ale při samotném úderu stojí vždy oběma nohama na zemi a podle typu úderu přenáší váhu z jedné nohy na druhou a do úderu jde celým tělem. Nehraje v záklonu, nestojí na patách, naopak je v mírném předklonu a těžiště těla tak má mírně vpředu.

Ukázky na videu samozřejmě předvádějí vyspělí hráči. Od vás se nyní chce, abyste hráli co nejpodobněji jim. Snažte se je napodobit a časem to dokážete jako oni. Z tohoto videa byste měli odkoukat pohyb nohou a dynamiku pohybu hráčů. Budete-li na každý míček stát (tzv. budete-li tam včas nohama), budeet v zápasech méně míčků kazit. Vše je o tréninku.

Dále si na tomto videu všimněte, že hráči stojí co nejblíže u stolu, nikam necouvají. A to i přesto, že zde hrají i topspiny, které se obecne hrají dále za stolem, než drajv. Poučení pro vás je, že byste při drajvu rozhodně neměli být dál od stolu, než oni při topspinu, což se bohužel na našich trénincích často stává.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Čtvrtek 07.12.2023Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT