Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 17.30, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - čtvrtek 14.45 až 15.45 hodin.

Sledujte nás na Instagramu a YoutubeK čemu je rutinní trénink

Fuček Miloslav

20.02.2014

Metodika

Přečteno: 1326

Komentářů: 0


Naše tréninky se skládají z rozcvičení, rutinního tréninku, soutěživé části a protažení. Rutinní trénink je asi nejméně zábavný, ale pro rozvoj hráče je nejdůležitější. Co je na něm tak důležité?


Co to vlastně je rutinní trénink?

Rutinní trénink je trénink jednotlivých úderů a to jak odděleně, tak v pohybu a v kombinacích.

 

Jaký smysl má hrát např. forhendy nebo bekhendy?

Hra forhend kontru či bekhend kontru se používá hlavně na rozehrání před zápasem. Má ale význam i při tréninkovém procesu. Pokud má hráč při hře špatně nohy, je to vlastně začátek. Hrajete forhend kontr do ruky, u kterého se zdánlivě moc nehýbete, ale nohy by mezi míči stejně měly být v pohybu. A důležité je, aby byly ve správném postavení. Při tomto tréninku se sice soustředíte hlavně na ruku a správné provedení úderu, ale postavení nohou se dostává do podvědomí.

 

Kdy přidat do tréninku pohyb?

Pohyb se do tréninku přidává po zvládnutí techniky jednotlivých úderů. Ale i pokud trénuje začátečník úder, musí mít správně postavené nohy, i když třeba v této úplně první fázi zatím bez pohybu. Jakmile zvládne úder rukou technicky správně, je potřeba přidat pohyb nohou, i když zatím ještě stále při tomto jednom úderu. Pokud hráč zvládl technicky správně forhend i bekhend, je na čase tyto údery spojit. Ideální kombinací na to je tzv. psaníčko.

 

Co když spolu trénují hráči různé výkonnosti?

Pokud jsou na tréninku hráči různých výkonností, tak se zpravidla během tréninku prostřídají. Důležité je, aby se vždy silnější hráč přizpůsoboval tomu slabšímu. To ale neznamená, že bude trénink flákat, nebude se u toho hýbat a bude dělat parádičky. Stejně špatně je, pokud slabšího spoluhráče při hře „přetlačuje“ a dokazuje si tak, že je lepší.

 

Silnější hráč hraje volněji, díky čemuž je hra pomalejší a on má čas hrát údery technicky co nejlépe a nejpřesněji. Pokud to dělá, má trénink přínos i pro něj. Slabší hráč dostává míček volně do ruky a může dobře trénovat. Takovýto trénink má přínos pro oba hráče.

 

Prostřídání hráčů je proto, že silnější hráč nemůže hrát pouze se slabšíma, je potřeba, aby si zatrénoval i se stejně silnýma popř. silnějšíma.

 

Proč netrénují spolu pouze hráči stejné výkonnosti?

Toto nelze pokud jsou na tréninku i začátečníci. Úplný začátečník si s úplným začátečníkem nezahraje, protože neudrží míček ve hře. Potřebuje tedy hrát s lepšími hráči, kteří mu míček vrací přesně, tak aby si i on zahrál. Slabší hráč mnohdy přesně zahraný míček přesně nevrátí, ale není-li odchylka příliš velká, nneí to naškodu. Lepší hráč to má trochu těžší, musí se více hýbat, což mu určitě neuškodí.

 

Proč se hraje rutinní trénink na výdrž?

Pokud udržíte v rutinním tréniniu míček déle ve hře (myšleno od 10 až 20 odpinků bez zkažení výše počítáno na jedné straně), začnou s evám budovat reflexy a správné návyky se dostávají do podvědomí. Potom např. i reflexivně vrátíte tzv. „prasátko“, kdy míček škrtá o síťku a vám se ruka s pálkou reflexivně více otevře, takže míček nestřelíte do síťky, ale na druhou stranu stolu. Dále tím získáváte úderovou jistotu. Ryhlost hry při takovéto hře samozřejmě může být různá. Jde o to, aby zrychlování hry nebylo na úkor přesnosti a správnosti provedení úderu. Jsou hráči, kteří si dokáží hrát úřesně do ruky a při tom hrají poměrně rychle a razantně. I oni ale začínali tento trénink pomaleji a volněji.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Pátek 27.01.2023Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT