Od letošního ročníku se hrají turnaje Grand Prix nově systémem divizí A a B. Lukáš se díky svému žebříčkovému umístění dostal do divize A. Do ní bylo zařazeno dvacet hráčů, kteří hráli ve čtyřech pětičlenných skupinách. První dva ze skupin hráli potom o 1. až 8. místo, hráči na 3. a 4. místě hráli v 2. stupni o 9. až 16. místo a hráči z 5. míst hráli systémem každý s každým o udržení v divizi A. Oba „pavouci“ o 1. až 8. místo i o 9. až 16. místo se hráli systémem progresivního KO, tedy s dohráváním o konečné pořadí.
Ve čtyřhře Lukáš vybojoval spolus Martinem Jandusem semifinále, což jim vyneslo bronzové medaile.
Dvouhra – divize A
Skupina A
Jandus – Martinek 3:0(6,8,9), Cafmeyer – Makarová 3:2(6,9,-8,-7,13), Cafmeyer – Hanzal 3:2(-9,8,5,-9,6), Jandsu – Cafmeyer 3:0(6,8,8), Makarová – Martinek 1:3(6,-11,-3,-13), Martinek – Cafmeyer 3:1(9,-8,4,8), Hanzal – Makarová 2:3(-9,-5,9,10,-5), Jandus – Hanzal 3:0 w.o., Jandus – Makarová 3:0(5,8,6), Martinek – Hanzal 3:0 w.o.
Pořadí skupiny A
1. Martin Jandus – Sparta Praha, 2. Lukáš Martinek – TTC Praha, 3. Nathan Cafmeyer – TTC Elizza, 4. Tereza Makarová – STC Slaný, 5. Marek Hanzal – Slavoj Praha
Pořadí skupiny B
1. Pavel Plíšek – Stolní tenis Benešov, 2. Anna Jírová – SKST Vlašim, 3. Adéla Mikešová - Slavoj Praha, 4. Jan Mašek – TTC Elizza, 5. Michal Douda – Stadion Žižkov
Pořadí skupiny C
1. Jakub Kabelka – TTC Ústí n. L., 2. Filip Kaucký – Kotlářka Praha, 3. Anna Holejšovská – SKST Vlašim, 4. Viktorie Jůzová – TJ Sokol Plzeň, 5. Eliška Slavíčková – Slavoj Praha
Pořadí skupiny D
1. Tibor Bertho – Kotlářka Praha, 2. Lukáš Elicer – STC Slaný, 3. Nela Kemlinková – TTC Elizza, 4. Eva Havlíčková – Slavoj Praha, 5. Barbora Vorbsová – AVIA Čakovice
O 1. až 8. místo
Jandus – Jírová 3:0(2,3,3), Kaucký – Bertho 2:3(-8,12,-7,3,-7), Kabelka – Elicer 3:0(4,6,4), Martinek – Plíšek 1:3(9,-2,-2,-4)
Semifinále
Jandus – Bertho 3:1(7,4,-9,7), Kabelka – Plíšek 3:1(8,-6,5,9)
Finále
Jandus – Kabelka 3:1(-9,2,6,7)
O 3. místo
Bertho – Plíšek ?:3
O 5. až 8. místo
Jírová – Kaucký 3:1(-8,8,9,7), Elicer – Martinek 2:3(9,-13,-7,6,-9)
O 5. místo
Jírová – Martinek 3:1(-9,11,5,6)
O 7. místo
Kaucký – Elicer 3:1(8,-9,6,7)
O 9. až 16. místo
Cafmeyer – Mašek 3:2(13,-10,-10,9,9), Havlíčková – Holejšovská 3:0(6,7,5), Kemlinková – Jůzová 3:0(7,8,6), Makarová – Mikešová 0:3(-10,-7,-7)
O 9. až 12. místo
¨Cafmeyer – Holejšovská 0:3(-13,-9,-7), Kemlinková – Mikešová 0:3(-6,-3-6)
O 9. místo
Holejšovská – Mikešová 3:0(6,9,8)
O 11. místo
Cafmeyer – Kemlinková 3:0(7,4,12)
O 13. až 18. místo
Mašek – Havlíčková 3:1(6,6,-10,6), Jůzová – Makarová 3:0(12,8,9)
O 13. místo
Mašek – Jůzová 3:2(8,-7,-7,12,10)
O 15. místo
Havlíčková – Makarová 3:1(6,9,-6,5)
O udržemí (17. až 19. místo)
Vorbsová – Douda 3:0 w.o., Vorbsová – Slavíčková 1:3(9,-9,-7,-7), Slavíčková – Douda 3:0 w.o.
Celkové pořadí dvouhry nejmladšího žactva
1. Martin Jandus – Sparta Praha, 2. Jakub Kabelka – TTC Ústí n. L., 3. Pavel Plíšek – Stolní tenis Benešov, 4. Tibor Bertho – Kotlářka Praha, 5. Anna Jirová – SKST Vlašim, 6.Lukáš Martinek – TTC Praha, 7. Filip Kaucký – Kotlářka, 8. Lukáš Elicer – STC Slaný, 9. Anna Holejšovská – SKST Vlašim, 10. Adéla Mikešová – Slavoj Praha, 11. Nathan Cafmeyer – TTC Elizza, 12. N. Kemlinková – TTC Elizza, 13. Jan Mašek – TTC Elizza, 14. Viktorie Jůzová – TJ Sokol Plzeň, 15. Eva Havlíčková – Slavoj Praha, 16. Tereza Makarová – STC Slaný, 17. Eliška Slavíčková – Slavoj Praha, 18. Barbora Vorbsová – AVIA Čakovice, 19. Michal Douda – Stadion Žižkov
Pořadí čtyřhry nejmladšího žactva
1. Tibor Bertho a Filip Kaucký, 2. Anna Holejšovská a Anna Jírová, 3. Martin Jandus a Lukáš Martinek a Lukáš Elicer a Tereza Makarová
Dvouhra staršího žactva – divize A
Konečné pořadí dvouhry:
1. Martin Černý – STC Slaný, 2., Jáchym Zacharda – TTC Elizza, 3. Jonáš Gajda – Kotlářka Praha, 4. David Sochor – Sparta Praha, 5. Michael Kopecký – Kotlářka Praha, 6. Andrea Jungwirthová - Sparta Praha, 7. Jan Rochowanski – TTC Elizza, 8. Ondřej Chadima – STC Slaný, 9. Natálie Handlová – Sparta Praha, 10. David Vesecký – STC Slaný, 11. Adam Krček – STC Slaný, 12. Jaroslav Jůza – TJ Sokol Plzeň, 13. Tomáš Rein – ZŠ Lužiny, 14. Michaela Botková – TJ AŠ Mladá Boleslav, 15. Ondřej Melíšek – Sparta Praha, 16. Lucie Vydrová – TTC Elizza, 17. Adam Rek – Slavoj Praha, 18. Filip Luxemburk – Kotlářka – Praha, 19. Johan Višna – Kotlářka Praha, 20. Jakub Vrana – Kotlářka Praha
Konečné pořadí čtyřhry
1. Martin Černý a Adam Krček, 2. Natálie Handlová a Andrea Jungwirthová, 3. Jonáš Gajda a Michael Kopecký a Michaela Botková a Lucie Vydrová
Příští turnaj Grand Prix těchto kategorií se koná na Hamru 14. 10. 2018.
Ale už příští týden je kvalifikace pražského přeboru družstev mladšího žactva – v neděli 23. 9. 2018 v SC Juliska a o dva týdny později potom proběhne podzimní kolo těchto přeborů.