Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 12 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 18.00, Středa 15.30 - 17.30, čtvrtek 15.30 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - pondělí 15.00 až 16.00 hodin.

20.04.2024

Reportáže

Přečteno: 90

Komentářů: 0

Dnes se konal na Hamru v Braníku poslední turnaj Grand Prix PSST v kategorii U15 v této sezóně.

Kategorie U15 byla dnes díky mimopražským hráčům obsazena hodně silně. Jáchym, který hrál turnaj A byl do něj nasazen jako 9 až 12., takže ve své skupině byl třetím nasazeným hráčem. V prvním kole měl Jáchym volno, dále hrál s Danielem Martínkem z SKST Vlašim (nasazení 3), kterému podlehl 0:3(-5,-3,-6). Dále Jáchym porazil 3:0(1,3,8) Jakuba Raneckého z HB Ostrov. Potom Jáchyma čekal obávaný Emil Novák z TSM Kladno, s kterým Jáchym prohrál na BTM U15 v Hluku. Dnes mu Jáchym podlehl 1:3(-8,5,-10,-5) a v posledním zápase podlehl Jáchym 1:3(-11,-11,7,-4) Františku Tlustému z Elizzy Praha.

Skupinu C vyhrál Daniel Martínek, který ztratil pouze dva sety s Tlustým, který skončil druhý. Třetí skončil Emil Novák a čtvrtý Jáchym Bašta. Pátý byl Jakub Ranecký, který hrál ve skupině o udržení v turnaji A.

Bára byla v turnaji B ve skupině E, kde na úvod prohrála s Václavem Svojtkou z Kotlářky Praha 0:3(-4,-11,-4). Bára porazila Adélu Krásenskou ze Slovanu KST Bohnice 3:0(16,7,6) a Viktorii Duškovou ze Spartaku Čelákovice 3:0(0,5,8). Protože Krásenská porazila 3:2 Svojtku, měli tři hráči stejný počet bodů a rozhodovalo skore ze vzájemných setů. To měl nejlepší Svojtka 5:3, druhá v pořadí byla Bára s neutrálním skórem 3:3 a až třetí byla Krásenská s poměrem setů 3:5. Bára tedy postoupila z 2. místa.

V turnaji A měl Jáchym v boji o 9. až 16. místo Nelu Sedláčkovou z SKST Vlašim,. kterou nakonec po boji porazil a postoupil do bojů o 9. až 12. místo, kde narazil na Annu Bartoňoovu, kterou také porazil a čekal ho boj o 9. místo opět s Emilem Novákem, kterému Jáchym tentokrát podlehl 0:3 a skončil desátý.

Bára v prvním kole turnaje B o postup mezi osm prohrála s Dominikem Vedralem ze Spartaku Čelákovice a dále hrála o 9. až 16. místo s Antonínem Kirschnerem ze Sokola Nusle, kterého porazila těsně 3:2 a postoupila mezi hráče na 9. až 12. místě. Následně ale prohrála s Viktorií Nahorniuk z Kotlářky Praha a dále hrála o 11. místo s Dominikem Fukalou z Kotláířky Praha, nad kterém vedla 2:0, ale nakonec prohrála 2:3 a skončila tak v turnaji B na 12. místě.

Pro Báru už účast v turnajích Grand Prix PSST v této sezóně skončila, na Jáchyma ještě čeká ve středu 1. 5. 2024 turnaj Masters U15 a o týden později 8. 5. turnaj Masters U13, kde má šanci na medailové umístění, protože je po posledním turnaji druhý.