Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 12 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 18.00, Středa 15.30 - 17.30, čtvrtek 15.30 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - pondělí 15.00 až 16.00 hodin.

16.03.2024

Reportáže

Přečteno: 166

Komentářů: 0

Na dnešním turnaji Grand Prix PSST U15 postoupil Jáchym s poměrně těžké skupiny z druhého místa. Bára, která hrála v turnaji B, postoupila také z 2. místa.

Jáchym začínal ve skupině C s Tomášem Hrubým (TTC Klánovice), kterého porazil 3:0(7,6,6). Druhý zápas měl s Denise, Baladránem (Sokol Lysá n. L.), kterého porazil také 3:0(9,4,8). Třetí zápas hrál Jáchym proti Václavu Vašinovi (SPK Sever Ústí n. L.), který byl do turnaje nasazený jako hráč číslo 3. Jáchymovi jeho hra neseděla a prohrál 0:3(-9,-4,-4). V posledním zápase skupiny a postup z 2. místa hrál Jáchym s Patrikem Vondrákem (TTC Elizza Praha), kterého porazil 3:0(5,7,7).

Pořadí C skupiny bylo: 1. Václav Vašina 7, 2. Jáchym Bašta 7, 3. Tomáš Hrubý 6, 4. Patrik Vondrák 6, 5. Denis Baladrán 4. Skupina byla hodně vyrovnaná, Vondrák porazil Vašinu, ale protože měl dvě porážky do "kolotoče" o 1. místo nezasáhl. Zde rozhodoval vzájemná zápas. To, že skupina byla z těch těžších dokumentuje to, že oba postoupivší hráči se probojovali až do finále.

Bára byla do turnaje B nasazena jako hráč číslo 1. Proto byla ve skupině A, kde začínala s Vojtěchemlavoj Praha) 3:0(10,8,5) a v posledním kole porazila 3:0(12,5,5) Samuela Rosenfelda (Sokol Nusle) a postoupila z 2. místa.

Pořadí A skupuny B turnaje bylo: 1. Vojtěch Berámek 6, 2. Barbora Ševčíková 5, 3. Adam Raška 4, 4. Samuel Rosenfeld 3

V ossmifinále porazila Bára 3:0Zuzanu Múčlovou (Sokol Všetaty). Ve čtvrtfinále potom podlehla po boji 2:3 Kryštofu Mrátkovi (Kotlářka Praha) čímž klesla do pavouka o 5. až 8. místo. Zde následující zápas vyhrála a v zápase o 5. místo oět prohrála, taklže skončila šestá.

Čtvrtfinále turnaj A začalo o něco později než B turnaje, protože zde byly větší skupiny. Jáchym šel na Alberta Grzonku (STC Slaný), s kterým hrál o minulém víkendu na BTM v sobotu v U13 (1:3) a v nedělu v U15 (3:0). Dnes Jáchym vyhrál 3:0 a postoupuil do semifinále. Tam šel na nasazenou jedničku Alfonse Tietze (PINK Liberec). Jemu Jáchym podlehl 0:3. První set byl zcela hladký, ale Jáchym si postupně zvykal na jeho velmi ostré topspiny a v třetím setu si uhrál už 8 bodů.

V druhém semifinále se utkali Václav Vašina, který porazil Anno Bartoňovou (Slovan Bohnice) s Jáchymem Chybou (Elizza Praha), který postoupil přes Emu Rigozzi (STC Slaný). Vašina měl s Chybou velké problémy, prohrával už 0:2, ale zápas otočil, vyhrál 3:2 a postoupil do finále, kde podlehl 0:3 Tietzemu. Jácham Bašta hrál o 3. místo s Jáchymem Chybou, kterého porazil 3:0.

Vítěz Alfons Tietze neztratil v turnaji ani set. V soutěži dospělých hraje KP1 a divizi a má ELO ST 1493.