Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 17.30, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - čtvrtek 15.00 až 16.00 hodin.Začal příměstský tábor zaměřený na stolní tenis

Fuček Miloslav

18.08.2014

Pozvánky

Přečteno: 1511

Komentářů: 0


Dnes začal v Centru zábavy Karlín příměstský tábor zaměřený na stolní tenis pořádaný TTC Praha.


Krátce po osmé hodině, kdy tábor začínal, se v Centru zábavy Karlín sešlo pět žáků v rozmezí od deseti do čtrnácti let. Začali jsem seznamováním a organizačními pokyny. Potom byla nezbytná teoretická příprava – jak kdo drží pálku s opravou držení a teorií, jak hrát bekhend a jak forhend.

První trénink začal krátkou rozcvičkou. Protože v hale se nedá moc běhat, zahájili jsem jej skákáním přes švihadlo a po něm jsem rozcvičili celé tělo od hlavy až po nohy. Na jednom stole se trénovaly základní druhy podání, k čemuž následovala krátká teorie. Každý si dal postupně čtyři zásobníky čtyř různých podání. První tři měly spodní rotaci a byly krátké do bekhendu, krátké do forhendu a krátké na střed. Čtvrtý zásobník byl pro rychlé a dlouhé podání do bekhendu.

Ostatní mezi tím trénovali forhendový a potom bekhendový kontra drajv. Následně se trénoval i pink po celém stole. První trénink byl o něco delší, protože bylo více teorie. Na závěr se hrála Žumpa, kterou vyhrál dle očekávání Sam. Až zase tak jednoduché to ale neměl, protože v jednom kole ho pořádně potrápil bránící Tomáš. Ten skončil nakonec v Žumpě na 3. místě. Druhý byl Andrej, čtvrtý Kryštof a překvapiově poslední Šimon.

Trénink podání

 

Po tréninku jsme se vydali na nákup do Alberu. Po návratu z něj byl oběd, k němuž měl každý čtvrtku kuřete s rohlíky. Polední pauzu, tedy čas na nezbytné vytrávení, jsem vyplnili hrou Osadníci z Katanu. Protože nás bylo celkem šest, museli jsem ji hrát s rozšířením, což jsme zvládli.

 

Hru jsme hráli přes dvě hodiny, což bylo tím, že někteří ji hráli poprvé a tak se ji učili. Nakonec vyhrál Šimon, který jako první získal desátý vítězný bod. Druhý jsem skončil já, ale do pořadí jsem se nepočítal, takže body do táborového bodování získal za druhé místo Sam. Další tři hráči nedokázali postavi třetí vesnici, ale Kryštof měl štěstí a koupil si akční kartu bod, díky čemuž s třemi body skončil třetí, za což získal do táborového bodování tři body. O zbylé dva body se podělili svorně čtvrtí Andrej a Tomáš.

Osadníci

Trénink

Následoval odpolední trénink, který byl dvouhodinový. Na jednom stole s etrénovaly pokročilejší podání s bočními rotacemi. Ostatní měli trénink individuálnější. Se Samem jsem předvedl Tomášovi, jak má hrát obranu pomocí šlajzu. Sam jakžtakž zvládá topspiny a je levák, takže mi forhendem topspinoval do bekhendu a já mu to trávou šlajzoval. Potom si šlajzy zkoušel Tomáš, který má sklony k obraně. Mezitím si ještě Sam zkoušel topspinovat do bloku, který jsem mu hrál softem. To jsem také předvedli ostatním, aby viděli, jak jsou topspiny do šlajzu a bloku rozdílné.

Tomáš se učil obranu, Sam topspionoval azyblí tři hráči se střídali na podání a další dva trénovali pink po celém stole a potm kontradrajv z forhendu.

Trénink

 

Závěr tréninku patřil Žumpě, před kterou bylo krátké cvičení na nohy. Žumpu vyhrál opět Sam. Druhé místo si tentokrát pohlídal Tomáš, který před tím klesl až do Žumpy, kde si ale odpočinul a snovými silami zamířil v pravý čas na Královský stůl. Ve finále Sama opět potrápil. Třetí skončil konečně Šimon, který má určitě na víc, ale má velké rezervy v pohybu. Čtvrtý byl Andreej av Žumpě tentokrát skončil Kryštof.

Po prvním dni vede bodování Sam, který má 24 bodů. Počítá se do něj hodnocení tréninku (max. 10 bodů), obě Žumpy (každá max. 5 bodů) a Osadníci (max. 5 bodů). Druhý je zatím Tomáš se 17 body, o třetí místo bojují Andrej a Šimon, kteří mají zatím 15 bodů a pátý s dvanácti body je Kryštof.

Jste-li tento týden také v Praze, nudíte se doma a rádi hrajete pingpong, přijďte mezi nás. Máme ještě sedm volných míst.

Zítra jdeme po ranním tréninku do Muzea hl. m. Prahy, na zpáteční cestě se někde stavíme na oběd a po návratu do Centra zábavy budeme hrát opět Osadníky, které účastníky zaujali. Po nich potom bude odpolední trénink, kterým druhý den tábora skončí.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Středa 28.07.2021Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT