Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 17.30, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - čtvrtek 14.45 až 15.45 hodin.Vyhodnocení 8. kola naší soutěže

Fuček Miloslav

05.05.2020

Soutěž

Přečteno: 459

Komentářů: 0


Je úterý a tak je čas na vyhodnocení dalšího kola naší soutěže. Tím je tentokrát 8. kolo s otázkami 43 až 48.


Dnes vyhodnocujeme 8. kolo, do kterého došly odpovědi od všech devíti soutěžících

 

Pojďme na správné odpovědi jednotlivých otázek.

 

43) Která taktika podání je špatná?

a) opakovaně stejné podání, pokud hráči dělá problémy

b) vždy podání měnit, neopakovat stejná podání, leda vyjímečně třeba jednou či dvakrát za zápas

c) pokud hráči nějaké podání vadí, hrajeme mu jej častěji, ale ne pořád. Vždy jje střídáne s jiným podáním, aby nebylo dvakrát po sobě stejné.

 

Správná odpověď je A. Zápas nelze vyhrát jedním podáním, který soupeř nevybírá. Budeme-li jej na něj pořád hrát do kola, je otázka času, kdy se ho naučí vybírat a potom se může stát, že na něj nebudeme mět co hrát. Takové podání si naopak šetříme, aby se ho soupeř nenaučil vybírat a abychom ho měli jakon trumf ve chvíli, kdy nutně potřebujeme získat bod.

 

44) Při tréninku podání se snažíme:

a) trénovat jedno podání stejné co nejvíckrát po sobě

b) trénovat různé podání, tak jako je měníme při zápase

c) je jedno jaké podání trénujeme

 

Správná odpověď je A. Trénujeme-li opakovaně po sobě stejné podání, dostaneme jej tzv. do ruky a následně máme jistotu, že jej v zápase nezkazíme. Střídání různých podání při tréninku snižuje účinnost tohoto tréninku, podání „zažijeme“ podsttaně pomaleji.

 

45) V dalším praktickém úkolu si zkuste kolik uděláte leh sedů za minutu. Počet bude hodnocen do 5 bodů, dalších 5 bodů můžete získat, pokud pošlete video. Doporučuji jej poslat přes www.uschovna.cz, protože emailem by byl s posláním velkého souboru problém.

 

Nejvíce leh-sedů udělal Michal V – celkem 38, za což má 5 bodů. 4 body získává Ondra Š. za 34 a Tomáš P. za 31. Třin body získává Filip Č. za 28a Lukáš B. za 27. dva body má Veronika za 21 a 1 bod Ríša za 18. Pět bodů za zaslání videa získávají Ondra Š., Tomáš P., Michal V. a Lukáš B. Za poslední výkon z vytrvalostí soutěže 24 získává  Tomáš Š., který ze zdravotních důvodů po úrazu cvik nemůže dělat, 2 body + 5 bodů, prootže poslal video aspoň z rehabilitačního cvičení, které dělá.

 

46) Pokud je na turnaji 16 hráčů, přičemž čtyři jsou z jednoho oddílu a turnaj se hraje v prvním stupni ve 4 skupinách, z kterých potom budou hráči dále postupovat do vyřazovacího pavouka,

a) rozhodčí zařadí každého z hráčů do jiné skupiny

b) rozhodčí zařadí do jedné skupiny maximálně dva hráče z oddílu

c) je jedno kolik hráčů z oddílu bude ve skupině, rozhodne o tom náhodný los

 

Správná odpověď je A. Není-li hráčů z jednoho oddílu více než skupin, jsou vždy tříděni tak, aby byl v každé skupině maximálně jeden.

 

47) Pokud v turnaji vyhrajete skupinu, můžete se s hráčem, který skončil ve vaší skupině na 2. místě potkat

a) kdykoli, záleží to na losu

b) nejdříve v semifinále

c) nejdříve ve finále

 

Správná odpověď je C. Při losování 2. stupně se vždy hráči na 1. a 2. miístě ve skupině zařazuji do opačné poloviny „pavouka“, takže se znova mohou potkat nejdřív ve finále.

 

48) Pokud jste ve čtyřhře vyhráli los a zvolili si podání

a) rozhodnete, kdo z vás bude podávat a soupeř se rozhodně, kdo bude od tohoto hráče přijímat

b) rozhodnete, kdo z vás bude podávat a který hráč bude od tohoto hráče přijímat

c) rozhodnete, kdo z vás bude podávat a soupeř se rozhodně, kdo bude od tohoto hráče přijímat. Pokud vám ale toto postavení nevyhovuje, může podávat rozhodnutí o prvním podávajícím změnit, soupeř ale už přijímajícího hráče změnit nemůže.

 

Správná je A. Strana, která podává nejprve určí, kdo bude podávat. Přijímající strana se po té rozhodne, kdo bude od podávajícího hráče přijímat. Podávající strana již nemůže podávajícího změnit. Pořadí, kdo na koho hraje tedy rozhoduje přijímající strana. V dalším setu je vždy obráceně, přičemž podávající strana rozhodně, kdo bude první podávat a přijímající strana se následně musí správně postavit na příjem. V každém setu si určuje opdávající strana, kdo bude podávat první a to libovolně – může tedy vždy začínat podáním jeden z hráčů. Podává-li jako první v prvním setu hráč A může si strana v 3. setu libovolně zvolit, zda bude podáním začínat hjráč A nebo hráč B. Stejně tak to platí i v každém dalším setu, kdy tito hráči podávají jako první.

 

V celkovém pořadí drží i nadále první míston Tomáš P. s 333 body. Velký boj je sváděn o 2. místo, kam se po tomto kole dostává Filip Č. s 311 body. Za ním na 3. místě se drží Michal V. s 309 body, Čtvrtý je Ríša s 266 body a s malým odstupem za ním je pátý Ondra Š. s 261 body. Další pořadí je 6. Tomáš Š. 242, 7. Lukáš B. 213,  8. Pavel 161, 9. Veronika 142.

 

Zítra nás čekají otázky 11. kola a současně bude uzávěrka odpovědí na 9. kolo, na nějž už došly odpovědi od 6 soutěžících, kteří tak využili motivační prémiové body. Zatím na 9. kolo neposlali odpovědi Tomáš Š., Pavel a Lukáš B. (informace i pondělku 4. 5. 2020).

 

Soutěž se chtýlí ke konci, tak zabojujte o pořadí, kde na tom jste těsně. Otevřený je boj o 2. místo mezi Filipem Č. a Michalem V. a o 4. místo mezi Ríšou a Ondrou Š. Bodově v celkovém pořadí bodování si ale pomohou všichni, kdo se do soutěže zapojili :)


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Sobota 28.05.2022Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT