Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 17.30, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2008 a mladší - čtvrtek 15.00 až 16.00 hodin.Vyhodnocení 5. kola naší soutěže

Fuček Miloslav

23.04.2020

Soutěž

Přečteno: 104

Komentářů: 0


Protože je dnes čtvrtek, následuje vyhodnocení dalšího kola naší soutěže, které jsme uzavřeli včera. Tentokrát je jím 5. kolo s otázkami 25. až 30.


V tomto kole přišly odpovědi od všech devíti soutěžících, kteří se do naší soutěže dosud zapojili. Pojďme se podívat na jejich správnost.

 

25) Když budete hrát proti vyššímu soupeři, který má delší ruce a vnich větší sílu a tím pádem vás vždy při delší kontradrajvové výměně přetlačí silou, jak proti němu budete hrát? Při tom chcete hrát aktivní hru.

a) Je potřeba rozmísťovat míčky tak, aby se na úder nemohl pořádně postavit nohami, nehrát dvakrát do stejného místa

b) Hrát opakovaně přes jeho slabší úder

c) Hrát více na riziko a snažit se silou soupeře přehrát.

 

Správná odpověď je A.

 

26) Jak budete hrát proti bekhendovému hráči, který vás vždycky přesměčuje bekhendem a to i z kratších míčků?

a) Vše je nutno hrát pořád přes forhend.

b) Je potřeba hrát střídavě krátké a nízký bekhend a potom dlouhý forhend.

c) Je potřeba hrát přes forhend. Až si to bude hráč obíhat bekhendem, tak počkat, až bude bekhendem úpně na forhendové straně a aktivně zahraným, ale lehčím míčkem na jistotu ho prohodit do odkrytého bekhendu.

 

Správná odpověď je C. Touto taktikou např. Tomáš Š. Porazil ve finále Zimního turnaje Tobiáše Blechera, s kterým před tím ve skupině prohrál.

 

27) Proč je důležité protažení po tréninku? Volíme spíše aktivní cviky jako poskoky či běh nebo spíše pasivní a uvolňovací cviky? Odpověď na tuto otázku bude hodnocena až do 10 bodů.

 

Protažení po tréninku je důležité proto, abyste po výkonu protáhli a uvolnili svaly. Proto volíme cviky pasivnější, protahovací. Aktivní cviky jako poskoky či běhy patří na začátek tréninku, kdy naopak potřebujeme svaly dostat do aktivity a prohřát. Máme-li dostatek času, můžou být součástí protažení i kompenzacní cviky, kterými protahujeme svaly, které při stolním tenisu nenamáháme, čímž kompenzujeme nerovnoměrnou svalovou zátěž stolního tenisu.

Za odpověď na tuto otázku získávají po deseti bodech Tomáš Š., Filip Č., Tomáš P., Ríša, Michal V. A Ondra Š. Zbylí soutěžící získávají za své odpovědi po pěti bodech.

 

28) Pokud chce hráč protestovat např. proti pálce soupeře, či barvě dresu apod.

a) Může protestovat kdykoli, klidně i po zápasu.

b) Může prostetovat kdykoli, ale pouze před dohráním zápasu.

c) Musí vždy protestovat před zahájením zápasu.

 

Správná odpověď je C. Před zápasem máte právo vidět soupeřovu pálku – nemusí vám ji půjčit do ruky, ale je povinen vám ji z obou stran ukázat, abyste si mohli prohlédnout, jaké na ní má potahy. Stejně tak i barvu dresu vidíte už při zápasu. Nelze podávat protest až podle toho, zda jste zápas prohráli a nebo pokud jej stejně vyhrajete, jej nepodat. V průběhu zhápasu můžete protestovat pouze proti tomu, co teprve v průběhu zápasu nastane a to co nejdříve, co zjistíte, že to nastalo a vadí vám to.

 

29) Kdy se může hráč v průběhu zápasu otřít ručníkem?

a) Kdykoli potřebuje.

b) Po každém šestém míčku odehraném od začátku setu, při změně stran v rozhodujícím možném setu a při přestávkách mezi sety.

c) Pouze při přestávkách mezi sety.

 

Správná odpověď je B.

 

30) Jak dlouhé jsou přestávky mezi sety?

a) maximálně dvě minuty

b) maximálně minuta

c) maximálně půl minuty

 

Správná odpověď je B. Přestávka může být zkrácena, pokud přijdou oba hráči zpět ke stolu dříve a jsou připraveni hrát. To se stává zpravidla, když hrají bez koučů.

 

Jak vypadá mezipořadí soutěže po 5. kole? 1. Tomáš P. 205, 2. až 3. Filip Č. A Michal V. oba 195, 4. Ríša 185, 5. Tomáš Š. 155, 6. Ondra Š. 145, 7. Lukáš B. 140, 8. Pavel 130 a 9. Veronika 110.

 

Po víkendu v pondělí 27. 4. 2020 přineseme otázky 8. kola a bude uzávěrka odpovědí na 6. kolo, které vyhodnotíme v úterý 28. 4. 2020.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Čtvrtek 04.06.2020Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT