Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 15.30 - 17.00, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2008 a mladší - čtvrtek 15.00 až 16.00 hodin.Skončilo třídenní tréninkové soustředění

Fuček Miloslav

01.09.2018

Reportáže

Přečteno: 275

Komentářů: 0


Zkrácené třídenní soustředění je u konce. Včera jsem jej zakončili odpočinkovým závěrem – hrou na ministole.


Protože druhý zájemce se přihlásil až od středy, bylo druhé tréninkové soustředění pouze třídenní a začalo ve středu 29. 8. Spolu s Lukášem zde trénoval rekreační hráč Tomáš. Po poklusu o rozehru forhendovým a bekhendovým drajvem se oba hráči rozdělili. Tomáš si začal trénovat podání (
zatím začátečnické) a Lukáš šel na robota, kde se rozehrál forhendovými a bekhendovými drajvy, přičemž bekhend si následně střídavě obíhal i na forhend.

 

Po STP cvičení na závěr dopoledního tréninku hráli kluci místo Žumpy zápas. Lukáš dával klouzavý handicap 7 a až do handicapu 9 poměrně bezkonkurenčně vyhrával.

 

Odpoledne jsme trénovali opět forhendový a bekhendový drajv a potom se šlo na robota, na němž Tomáš trénoval základní údery a Lukáš topspinoval do čopu. Střídavě oba trénovali podání. Po STP cvičení následoval opět zápas s handicapem, který měl obdobný průběh jako dopoledne.

 

Ve čtvrtek jsme čekali na Tomáše, který zaspal a tak Lukáš trénoval na robotu topspin do čopu, nejprve z místa, potom s pravidelným rozhozem na roh stolu a střed stolu a potom s nepravidleným rozhozem po forhendové polovině stolu. Dále si zahrál proti robotu do čoupu s nepravidelným rozhozem po celém stole, kdy z horhendu měl topspinovat, z bekhendu mohl hrát, na co si troufl – buď pink a nebo zkusit míček přetočit horem.

 

Když dorazil Tomáš, zbyl už jenom čas jenom na připravenou STP soutěž. Skákání přes švihadlo vyhrál jednoznačně Lukáš s nejlepším časem 43 sekund. Lukáš vyhrál i soutěž na atletickém žebříku, kde měl dvě chyby, zatímco Tomáš šest chyb. Tomáš se prosadil až ve slalomu mezi ohrádkami, kde vyhrál časem 35,91s před Lukášem s časem 36,09s. Tomáš tak snížil celkový stav na 1:2. Následovalo obíhání kuželů, kde vyhrál Lukáš časem 35,09s přes Tomášem s časem 38,12s. Tím už Lukáš STP soutěž vyhrál, ale ještě proběhla poslední disciplína sbírání míčků. V ní vyhrál Tomáš časem 2:27,03 min před Lukášem s časem 2:27,87 min a snížil na 3:2 pro Lukáše.

 

Díky vyrovnanosti STP soutěže jsme se dohodli, že si v ní dají kluci odvetu v pátek.

 

Na odpolední trénink byl Tomáš omluvený, protože měl namožená lýtka a tak začal Lukáš trénink na robotu nejprve rozehrou základními drajvovými údery z forhendu a potom bekhendu. Bekhend opět chvíli střídavě obíhal, následovalo Psaníčko a nakonec nepravidelná hra po celém stolu. Potom ještě trénoval chvíli Lukáš na robotu příjem podání s bočními rotacemi. Následně šel na chvíli sám trénovat podání, aby si odpočinul na druhou sérii na robotu, kdy trénoval topspin do čopu – opět nejprve z místa, potom s pravidelným rozhozem a nakonec s nepravidleným rozhozem. Na závěr hrál chvíli do čopu nepravidelně po celém stole. Na závěr tréninku šel Lukáš na zásobník, kde trénoval smeče.

 

V pátek dopoledne jsme začali slíbenou STP soutěží. Skok přes švihadlo vyhrál opět jednoznačně Lukáš, který zlepšil čas na 1:22 min. Lukáš vyhrál s přehledem i soutěž na atletickém žebříku, kdy byl bez chyby. Slalom mezi ohrádkami ale vyhrál znova Tomáš. Tentokrát měli kluci dva pokusy. Lukáš měl časy 36,28s a 37,25s, Tomáš 36,62s a 36,22s. Takže vítězství vybojoval až na druhý pokus rozdílem pouhých šest setin.

 

Následovalo obíhání kuželů, opět na dva pokusy. Lukáš měl časy 35,84s a 35,81s, Tomáš 34,16s a 35,13s. Takže vyhrál opět Tomáš, tentokrát hned prvním pokusem a srovnal stav STP soutěže na 2:2. Rozhodovalo sbírání míčků. Zde získal Lukáš čas 2:22,62 min, který Tomáš nepřekonal (2:28,29 min) a tak Lukáš opět vyhrál STP soutěž 3:2.

 

Odpolední trénink byl oddechovější. Začali jsme pravidly a teorií kolem podání. Protože se to protáhlo, přešli jsme rovnou na STP cvičení a potom byl v rámci Žumpy zápas, ale tentokrát pro zpestření na ministole. Lukáš má cit pro míček, takže mu ministůl problém nedělal a Tomáše porazil opět přesvědčivě. Po protažení byl závěr soustředění s kladným hodnocením pro oba.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Úterý 25.02.2020Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT