Vítejte na stránce oddílu mládeže TTC Praha

Oddíl dělá průběžně nábor, přijímáme nové hráče od 7 do 13 let, po individuální domluvě případně i starší. Trénujeme v CST Ďáblice, Kokořínská 204/28: Pondělí 16.00 - 17.30, Středa 16.00 - 17.30, čtvrtek 16.00 - 17.30 Přípravka pro ročníky 2010 a mladší - čtvrtek 14.45 až 15.45 hodin.Sokolovna sobě aneb pomůžete přežít sezónu?

Fuček Miloslav

06.12.2016

Různé

Přečteno: 987

Komentářů: 0


Prosba na rodiče, hráče a přátele oddílu mládeže s pomocí kolem Centra stolního tenisu v ďáblické sokolovně.


Situace pomalu nazrává k tomu, že jsem se odhodlal k sepsání tohoto článku. Po ročním budování sokolovny, kterou jsme budovali ze soukromých peněz převážně mých (cca 400.000,-- Kč), koleky Václava Zahradníka (cca 200.000,-- Kč) a druhého místopředsedy představenstva ak. arch. Marka Krčila (cca 100.000,-- Kč) a k tomu nepočítaně hodin při obsluze herny, jsme se dostali do stavu, v kterém jsme dnes. V sokolovně máme teplo, máme podlahu a dá se tam hrát. Někteří návštěvníci ji hodnotí jako velmi pěknou hernu stolního tenisu. Proinvestovali jsme ale přibližně milion, další peníze vydělal provoz, který byl první rok v hektických podmínkách.

 

Že stolní tenis provoz sokolovny "neuživí" jsme věděli a ty doplňkové příjmy měl zajistit bývalý člen představenstva Petr Pozler. Bohužel, ukázalo se, že jeho sliby byly pouze chyby. Neuspořádal sám jedinou vlastní akci a za první rok zprostředkoval dvě kulturní akce formou pronájmu na ně a dvě prodejní akce rovněž formou pronájmu na ně. Několik jeho dalších aktivit šlo ale proti zájmům TJ Stolní tenis Praha, jejíž zájmy měl naopak hájit, proto byl z představenstva odvolán.

 

Od září platíme majitelům komerční nájem ve výši 40.000,-- Kč měsíčně, k tomu nejnutnější režie dělá dalších 10.000,-- Kč (energie, internet, úklid, nutné opravy...). V září jsme museli částku nájmu dotovat, v říjnu už stačilo doplnit pouze můj dar 1.000,-- Kč a na nájem taky bylo. V listopadu jsme skončili na nule - tedy vydělali jsme na režii, ale nezbyla ani koruna. Na prosinec už máme nájem taky zaplacen a na účtu zbývají asi 2.000,-- Kč. To je ale pořád málo na to, že je sezóna.

 

Stolní tenis "uživí" sokolovnu v sezóně, kdy jsou peníze od TTC Praha. Oddíl mládeže a rekreační oddíl hradí deset měsíců v roce, ale soutěže se hrají pouze od října do začátku dubna. Nyní nás zachraňují i turnaje PinecArény, které se hrají 12 měsíců v roce. Až ale v dubnu skončí sezóna, ubude v příjmech cca 10.000,-- Kč a bude i pokles návštěvnosti herny stolního tenisu z řad veřejnosti.

 

Je tedy jasné, že si musíme pomoct multifunkčností sokolovny a pořádat i nějaké volnočasové a kulturní akce. Volnočasové akce se zatím rozbíhají, ale díky navázání spolupráce s městskou částí Ďáblice by se měla zlepšit jejich propagace a měly by být úspěšnější. Pokud se nám ale nepodaří rozjet kulturu a volnočasové aktivity velmi rychle, dokud je sezóna, přežije sokolovna někdy do dubna a v květnu nebude na zaplacení nájmu, protože 50.000,-- Kč je hodně.

 

Jak je možno pomoci? Pro to, aby se rozeběhly kulturní akce, je potřeba alespoň částečně vylepšit akustiku sokolovny. Na radikální řešení peníze nemáme. Pro ples fotbalistů, který zde proběhl v únoru byla půjčena protihluková opona, jejíž půjčení ale stojí 5.000,-- Kč, což znamená, že pro menší akce je to drahé. Akustika se dá vylepšit umístěním různých závěsů. V prvé řadě asi na strop, závěsy asi 75 cm dlouhé mezi výbojková světla, aby rozbily zvuk odráženící se od stropu. Dále pak závěsy na sloupy, aby rozbily zvuk odrážející se od stěn. Nakonec bude potřeba nějak ošetřit i stěnu proti podiu, protože od ní se zvuk také odráží. Velice by byly vítány šikovné ochotné maminky, které by byly ochotny se šitím závěsů pomoct, dále potom někdo, kdo by pomohl sehnat za levné peníze látku, která ale nemůže být příliš tenká, protože jinak nebude zvuk pohlcovat a samozřejmě i šikovní tatínkové, kteří by pomohli nakonec závěsy upevnit a rozvěsit.

 

Samozřejmě budeme vděčni i za pomoc s propagací akcí a jejich podporu účastí dětí z našeho oddílu. Velký dík patří Martinu Hollovi, který jako jediný se zúčastnil Mikulášské diskotéky, kde byly bohužel pouze dvě děti. Dík patří všem, kdo se účastnili střeleb ze vzduchovky, které pořádali Ďáblové Praha, z.s. dvakrát a závodů RC modelů aut na vysílačku, které proběhly již třikrát. O volnočasových akcích pořádaných v sokolovně se můžete dozvědět nejenom z letáčků v předsálí, ale i z kalendáře akcí Centra Ďáblice - http://www.centrumdablice.cz/kalendar.php.

 

Oddíl mládeže se nám myslím celkem slibně rozvíjí, máme 24 aktivních hráčů. Chceme-li ale přežít jaro a potom i léto, potřebujeme vaši pomoc a podporu. Na prázdniny se budeme snažit uspořádat aspoň jedno týdenní soustředění, které pomůže hráčům herně a sokolovně finančně. Bylo by ale dobré, aby si na něj naši hráči udělali čas, aspoň ti, kteří to s pingpongem myslí vážně a chtěli by se někam herně posunout. Termín by měl být znám už někdy v lednu nejpozději únoru.

 

Podpora vás, kteří jste s oddílem spokojeni, pomůže i v pomlouvačné kampani, kterou proti nám vede odvolaný člen představenstva Petr Pozler. Předem děkuji těm, kteří se rozhodnou nás podpořit a tím oddílu pomoct v sokolovně přežít.


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Neděle 28.11.2021Nastavit tuto stránku jako domovskou


Děkujeme za finanční podporu Městské části Praha 8.


Děkujeme za finanční podporu MŠMT ČR.


Magistrát hl. m. Prahy


Petr Barcal - realitní makléřCopyright
TTC Praha

Vytvořil
MF SOFT